Roboty nadchodzą – cieszyć się czy martwić?

W trakcie spotkania wspólnie przedyskutujemy wybrane problemy filozoficzne związane z robotami. Obejrzymy i posłuchamy niektórych spośród już istniejących robotów, a także przeprowadzimy wspólnie filozoficzny eksperyment. Zastanowimy się nad tym, czy roboty mogą myśleć, a także pochylimy się nad niektórymi dylematami etycznymi związanymi z funkcjonowaniem robotów w przestrzeni społecznej oraz w sferze intymnej. Spróbujemy zrozumieć, dlaczego coraz częściej ludzie traktują roboty jak gdyby były one żywymi organizmami. Rozważymy też, co wspólnego mają nowoczesne roboty z najstarszym ludzkim sposobem myślenia – myśleniem magicznym.Miejsce: Budynek Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, ul. Umultowska 89a (Kampus Morasko)Sala: sala 126Wiek: b.o.