Co musisz wiedzieć o nauce, żeby przestać się bać?

Dlaczego rozwój naukowy kiedyś jednoznacznie kojarzył się z postępem a dziś często budzi lęki? Dlaczego dziś w epoce niekwestionowanych odkryć naukowych oraz w jednym z najbezpeczniejszych okresów w historii ludzkości pojawiają się ruchy kwestionujące naukę, obawiające się jej? Skąd się biorą antryszczepionkowcy, ludzie bojący się smug kondensacyjnych na niebie (chemtrails)? Dlaczego boimy się GMO? Dlatego warto zapytać o to, co powinniśmy wiedzieć o nauce i technice aby przestać się bać. Co musimy zrobic abyśmy w świecie przenikniętym przez naukę i technikę nie utoneli ale potrafili pływać.Miejsce: Budynek Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, ul. Umultowska 89a (Kampus Morasko)Sala: sala 121Wiek: b.o.