Jak komputery pomagają odczytywać emocje?

Emocje to bardzo złożone zjawiska, które przejawiają się m. in. pod postacią reakcji fizjologicznych oraz ekspresji mimicznej. Analiza zjawisk emocjonalnych jest bardzo trudna, ponieważ wymaga bardzo szczegółowego opisu tego, co się dzieje z człowiekiem w danym momencie, oraz jakie następują zmiany w czasie. W trakcie spotkania zostaną praktycznie przedstawione wybrane metody badania emocji, np. rozpoznawanie ekspresji mimicznej przy użyciu programów komputerowych, oraz rozpoznawanie pobudzenia emocjonalnego poprzez mierzenie przewodnictwa skórnego. W ramach warsztatu zaprezentujemy również krótki wykład o ekspresji emocjonalnej, jej podłożu i kulturowej uniwersalności. Ochotnicy będą mieli możliwość uzyskania zapisu swoich reakcji fizjologicznych. Wezmą udział w badaniu "wykrywaczem kłamstw". Przewidujemy też quiz dla uczestników dotyczący m.in. działania poligrafu, emocji i ich ekspresji, w którym rozwiejemy popularne mity na ten temat.Miejsce: Wydział Nauk Społecznych, ul. Szamarzewskiego 89 (Kampus Ogrody)Sala: sala AWiek: b.o.