Koncentracja przez ruch: kinezjotrapping

Koncentracja uwagi należy do najważniejszych umiejętności mentalnych wykorzystywanych w sporcie. To właśnie ona decyduje, czy sportowiec właściwie zareaguje w danej sytuacji. Każdy fan sportu pamięta przypadki gdzie nawet najwięksi mistrzowie, przegrywali w chwilach rozluźnienia koncentracji . Jedną z metod wykorzystywanych w pracy na tą umiejętnością może być tzw. świadomy ruch. Celem warsztatu jest przedstawienie metody kinezjotraping: koncentracji uwagi przez świadomy ruch. Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawowe założenia ćwiczeń oraz ich zastosowanie w wyczynowym sporcie. Trening koncentracji uwagi oparty o tę metodę wykorzystuje połączenie ćwiczeń koordynacyjnych ze specyficznymi zadaniami umysłowymi (np. liczenie z przestępowaniem) Dodatkowo uczestnicy nauczą się jak właściwie zrelaksować się przed ważnymi występami, poznają techniki oddechowe i spróbują stawić czoła licznym wyzwaniom.Miejsce: Budynek Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, ul. Umultowska 89a (Kampus Morasko)Sala: sala 125Wiek: b.o.