Złudzenia optyczne - prawda czy fałsz?

Złudzenia optyczne polegające na nieadekwatnym spostrzeganiu otaczającej nas rzeczywistości są jednym z bardziej frapujących i „malowniczych“ zjawisk w obszarze psychologii widzenia. Fascynujące wydaje się zarówno uleganie poszczególnym iluzjom jak i próba wyjaśnienia ich powstawania. Aby móc tego dokonać trzeba pochylić się nieco nad budową oka, uporządkować złudzenia od złudzeń wielkości poprzez kształtu po kierunku oraz określić komu częściej niż innym zdarza w nieskończoność się wędrować po „wiecznych schodach“ czy być śledzonym przez prawie Wawelskiego Smoka.Miejsce: Wydział Nauk Społecznych, ul. Szamarzewskiego 89 (Kampus Ogrody)Sala: sala DWiek: b.o.