Mapy mentalne - Twoje miasto na papierze

Celem warsztatów jest zwrócenie uwagi na sposoby indywidualnego doświadczania przestrzeni miejskiej. Podczas spotkania pokażemy jak bardzo subiektywnie odbieramy różne miejsca w mieście oraz w jak różnorodny sposób o nich myślimy i je przeżywamy. Zapoznamy chętnych z jedną z ciekawszych technik wykorzystywanych przy społecznych badaniach przestrzeni – mapach mentalnych – i opowiemy o praktycznych zastosowaniach takich badań. Pokażemy, w jaki sposób na życie w mieście wpływają wrażenia wielozmysłowe i sposoby poruszania się. To wszystko może stać się wstępem do działań mających na celu poprawę charakteru przestrzeni miejskiej w Poznaniu. Dodatkowym efektem warsztatów może być wystawa pokazująca różne sposoby postrzegania miasta.Miejsce: Budynek Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, ul. Umultowska 89a (Kampus Morasko)Sala: sala 126Wiek: b.o.