Wydział Studiów Edukacyjnych (rejestracja zakończona)

Termin: 2017-04-26 | Rejestracja: 2017-03-01 — 2017-04-20

Koordynator: dr Magdalena Barańska
E-mail: magdabar@amu.edu.pl

Znajdź swoje wewnętrzne dziecko i zaopiekuj się nim

• Rejestracja: 2017-03-01 — 2017-04-12

W każdym człowieku spotykają się różne wewnętrzne postacie, które zmieniają się, tak jak zmienia się on sam. Stanowią swego rodzaju osobowe wzorce rozwojowe. U każdego przejawiają się w bardzo indywidualny, specyficzny sposób. Jednym z nich jest na przykład wewnętrzny krytyk, innym – wewnętrzne dziecko. Warto to sobie uświadomić. Kontakt ze swoją emocjonalną, dziecięcą wrażliwością pozwala unikać i rozwiązywać różnorodne, życiowe trudności i kryzysy. C. G. Jung twierdził, że dziecko samo w sobie jest symbolem pojednania przeciwieństw, mediatorem, tym, które przynosi pełnię. Ukryte, wewnętrzne dziecko, które kryje się w każdym z nas, wiąże się ze zdolnością do wyrażania naszych naturalnych uczuć i potrzeb. Stąd tak ważne są sposoby kontaktowania się ze swoim wewnętrznym dzieckiem. Stwarza to szanse na pokonanie różnego rodzaju zranień i deficytów rozwojowych, odpowiedniego modelowania, niekiedy nierealistycznych zachowań w bliskich relacjach (ciągłej opieki, nieprzerwanej bliskości).

Miejsce: Wydział Studiów Edukacyjnych ul. Szamarzewskiego 89
Sala: Sala 010