Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej (rejestracja zakończona)

Termin: 2018-04-24 — 2018-04-26 | Rejestracja: 2018-03-22 — 2018-04-24

Koordynator: dr Sylwia Karolak
E-mail: skarolak@amu.edu.pl

Dzień Edytora z Kołem Edytorów Trantiputl

• Data wydarzenia: 2018-04-25
  • Rejestracja: 2018-04-03 — 2018-04-24
  • Łączny limit miejsc dla jednego użytkownika: 12

Inicjatywa Koła Edytorów Trantiputl, działającego przy Zakładzie Nauk Pomocniczych i Edytorstwa, ma na celu przybliżenie licealistom i studentom różnych kierunków edytorstwa oraz pracy wydawniczej jako niezwykle interesujących dziedzin nie tylko dla filologów. W dobie mediów cyfrowych wiedza edytorska wydaje się jedną z cenniejszych, przydaje się bowiem zarówno do przygotowywania tekstów, jak i do „kreatywnego czytania”. Jako edytorzy chcielibyśmy, żeby efekty naszej pracy i zaangażowania dostrzegli także (a może przede wszystkim) ci, którzy na co dzień obcują ze słowem pisanym, ale często brakuje im odpowiednich narzędzi do redagowania tekstów. Dzień Edytora to wystawa (prezentacja) połączona z warsztatami dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką.