Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu — Wydział Psychologii i Kognitywistyki (rejestracja zakończona)

Termin: 2023-05-15 — 2023-05-20 | Rejestracja: 2023-04-06 09:00:00 — 2023-05-15 23:59:00

Koordynator: Aleksandra Jasielska (aleksandra.jasielska@amu.edu.pl)

Koordynator: mgr Maria Krych (maria.krych@amu.edu.pl)

Kreatywność, twórczość i zdrowie

• Data wydarzenia: 2023-05-18
  • Rejestracja: 2023-04-06 09:00:00 — 2023-05-15 23:59:00
  • Limit miejsc: bez limitu

Czy wiedzieliście, o tym że… Kreatywność pozwala lepiej radzić sobie ze stresującymi wydarzeniami (a nawet stresem traumatycznym)? Że zaangażowanie w aktywności kulturowe takie jak chodzenie do kina, muzeum, teatru lub na koncerty istotnie zwiększa dobrostan oraz szanse na dłuższe życie? A kontakt ze sztuką oraz aktywność twórcza mogą poprawiać nasze funkcjonowanie w na przykład w chorobach neurologicznych, onkologicznych, oddechowych i krążeniowych, a także przy bólu porodowym, chronicznym, a nawet w stanach ostrych – pod respiratorem, na sali operacyjnej i OIOMie? Podczas wykładu przedstawione zostaną naukowe dowody na to, że codzienna kreatywność, twórczość i sztuka mają wielką moc wpływania na nasze zdrowie i to niezależnie od wieku. Z wykładu można będzie się również dowiedzieć, jaki jest mechanizm prozdrowotnego oddziaływania twórczości. Pojawi się także odpowiedź na pytanie, czy i kiedy twórczość może zaszkodzić oraz dlaczego, paradoksalnie u znanych „wielkich Gwiazd” i bardzo kreatywnych osób czasem może prowadzić do negatywnych skutków!

OrganizatorUniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - Wydział Psychologii i Kognitywistyki

Rodzaj wydarzeniaSTACJONARNE

Kategoria wiekowa