Wydział Historyczny (rejestracja zakończona)

Koordynator: dr Regina Pacanowska
E-mail: regina@amu.edu.pl

Narzędzia z epoki kamienia

Warsztaty archeologiczne. Na tym stanowisku cofniecie się Państwo w czasie do epoki kamienia. Zobaczyć będzie można krzemienne narzędzia, którymi posługiwali się pierwsi ludzie, wytwory pierwszych rolników na naszych ziemiach, takie jak krzemienne siekiery, czy miedziane ozdoby. Pod mikroskopem obejrzeć będzie można ślady, jakie zostały na narzędziach po użytkowaniu przez ludzi z epoki kamienia – po rozpalaniu ognia lub cięcia trzciny na strzechę - wszystko uchwycone w okularze mikroskopu! Przedstawimy metodę składanek, czyli krzemienne puzzle, dzięki którym możemy zagłębić się nawet w myśli i rozumowanie krzemieniarza z epoki kamienia! Jak to zrobić? Tego dowiecie się Państwo odwiedzając nasze stanowisko.

Miejsce: Collegium Historicum Novum, ul. Umultowska 89 D (Kampus Morasko)
Sala: hol
Wiek: b.o.