Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu — Wydział Biologii (rejestracja zakończona)

Termin: 2023-05-15 — 2023-05-20 | Rejestracja: 2023-04-06 12:00:00 — 2023-05-19 23:59:00

Szanowni Państwo,

zapraszamy na zajęcia festiwalowe na Wydział Biologii w dniu 19 maja 2023 wszystkich zainteresowanych - grupy zorganizowane  i osoby prywatne. Naszą ofertę znajdziecie Państwo poniżej. Rejestracja na zajęcia z rezerwacją rozpocznie się na zakończenie majówki -  3 maja 2023 o godz. 20.00.

W przypadku zbiorowej rezerwacji warto się do niej przygotować - podzielić dzieci na małe grupy wiekowe (12-15 osobowe) i rezerwując zajęcia układać od razu godzinowy plan dla każdej grupy. Rekomenduje rezrwację 2 zajęć praktycznych i udział w 1-2 wykładach dla grup 13+. W przypadku grup młodszych wykłady można zastąpić trzecimi zajęciami praktycznymi lub chwilą odpoczynku przy stoisku: festiwalowa przypinka. Proszę o zwracanie uwagi na przedział wiekowy wybieranych zajęć, by nie było takich niespodzianek, że licealiści mają kolorowanki na podsumowanie :) Osoby indywidualne mogą również zarezerwować zajęcia z adnotacją " grupowe z opiekunem" wystarczy wybrać na suwaku rezerwującym  odpowiednią liczbę miejsc.

W przypadku gdy zajęcia praktyczne zostaną wyczerpane, a chęć udziału w festiwalu będzie duża zachęcam do kontaktu bezpośredniego ze mną - spróbujemy zorganizować coś dodatkowo - o ile warunki lokalowe i personalne nam na to pozwolą.

Liczę na to, że nasza tegoroczna oferta zaspokoi Państwa oczekiwania.
Koordynator: dr hab. prof. UAM Bożena Sikora  (boszka@amu.edu.pl; +48605598172)

NATURALNI KOSMONAUCI - WYJĄTKOWE CECHY ZWIERZĄT ŻYJĄCYCH W EKSTREMALNYCH ŚRODOWISKACH (60 min) - warsztat

• Data wydarzenia: 2023-05-19
  • Grupa wiekowa: 15-19
  • Rejestracja: 2023-05-03 20:00:00 — 2023-05-15 20:00:00
  • Łączny limit miejsc dla jednego użytkownika: 13

Treść wydarzenia:  Poznajcie niesporczaki - największych twardzieli żyjących na Ziemi. Te wyjątkowe organizmy mogą przetrwać w ekstremalnych warunkach budząc się po 30 latach zamrożenia niczym po 5 minutowej drzemce. Jednak co sprawia, że są tak wyjątkowe? Niespotykana budowa czy ich funkcjonowanie? Przekonajcie się sami. Podczas warsztatów zostanie zaprezentowana część teoretyczna na temat niesporczaków uwzględniający ich przystosowania do życia w ekstremalnych warunkach. Po wstępie nastąpi część praktyczna, w której uczestnicy będą mieli okazję pooglądać żywe niesporczaki pod binokularami.

Prowadzący:  mgr Natalia Konopińska, Adrianna Dolata, Magdalena Górna, dr hab. prof. UAM Łukasz Kaczmarek; Zakład Taksonomii i Ekologii Zwierząt, Instytut Biologii Środowiska & Sekcja Astrobiologiczna KNP WB UAM

Forma zajęć:  warsztat

Sala:  BZ1