Miasto w kieszeni – warsztaty fotografii mobilnej

Określenie „fotografia mobilna” we współczesnej teorii mediów odnosi się do zdjęć robionych telefonami komórkowymi i smartfonami. Fotografowie mobilni podkreślają zalety fotografii smartfonowej: podręczność, szybkość, możliwość natychmiastowego dzielenia się obrazami z innymi. Przydatna jest zwłaszcza w przestrzeni miejskiej, wypełnionej nieoczekiwanymi zdarzeniami i zaskakującymi widokami. Jednak także fotografia mobilna ma swoje konwencje i reguły. Celem warsztatów jest zapoznanie użytkowników z najbardziej popularnymi sposobami budowania obrazu i narzędziami fotografa mobilnego. Uczestnicy będą mieli możliwość zrealizowania własnych tematów oraz omówienia gotowych prac z profesjonalistami.Miejsce: Budynek Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, ul. Umultowska 89a (Kampus Morasko)Sala: sala 125Wiek: b.o.